Shop

Door Das Mag & De Utrechtse Boekenbar

Utrechts leesclubfestival: Maurits de Bruijn – ‘Man maakt stuk’

Das Mag x De Utrechtse Boekenbar presenteren: Het Utrechtse Leesclubfestival op vrijdag 27 juni!

 

Een leesclub over Man maakt stuk met auteur Maurits de Bruijn & gespreksleider Hizir Cengiz.

 

Ticket: €40,- euro, inclusief boek, leesclub en feest.
Tijd: leesclub van 20:00 – 21.30. Daarna feest in Vogelfrei! 

Locatie voor de leesclub: Fotodok

 

De kaartverkoop start 22 maart om 11h! 

 

Eerst was er het geluid. Toen volgden de sporen: lege Capri-Sunverpakkingen, de huls van een voorgedraaide joint, een gebroken bloempot.

 

Avond na avond verzamelt dezelfde groep jongens zich onder Davids raam. Ze roken, kletsen, nemen ruimte in. De nachten van de kunstenaar worden steeds korter, maar als de buurt de overlast te veel wordt, weigert hij zich bij hun klaagzang aan te sluiten, al weet hij niet of zijn moed wordt ingegeven door angst, verlangen of opportunisme.

 

Want de groep ontneemt hem misschien zijn rust, David pakt ook iets van ze terug. En dat heeft desastreuze gevolgen.

 

Man maakt stuk is een genadeloze ontleding van de man in al zijn hoedanigheden. Grappig en wraakzuchtig, obsessief en subversief.

 

Man maakt stuk staat op de shortlist Libris Literatuur Prijs 2025.

 

Maurits de Bruijn (1984) schreef eerder de romans Broer en De achterkant van de zon. In 2020 verscheen zijn non-fictiedebuut Ook mijn Holocaust en afgelopen jaar stelde hij de bundel Op de sofa: Essays over therapie en het leven samen. Daarnaast is hij redacteur van kunsttijdschrift Mister Motley.

 

Gespreksleider: Hizir Cengiz (1999) is moderator en interviewer. Tevens is hij freelance journalist en schrijft hij over identiteit, diversiteit en je thuis voelen. In 2017 won hij de eerste Jan Paul Bresser Prijs.